دبیر جمعیت زنان نواندیش مازندران؛

آقای استاندار، زنان مازندران چشم به راه تدبیر و تغییر هستند/ لزوم انجام اقداماتی در بکارگیری از ظرفیت و توانایی بانوان

اسلامی- کاشی

آرمان شمال: برای تشویق و تقویت حضور زنان در عرصه های اقتصادی و بهره گیری از استعدادها و ظرفیت های کارآفرینی بانوان، باید امتیازات و تسهیلات ویژه ای اختصاص یابد. باید اقداماتی در بکارگیری از ظرفیت و توانایی زنان انجام شود.

image_pdfimage_print

آرمان شمال: پس از روی کار آمدن استاندار جدید مازندران، ماه سلطان کاشی دبیر جمعیت زنان نواندیش مازندران در یادداشت کوتاهی به مهمترین دغدغه ها و خواسته های بانوان اشاره کرد و یک نسخه از آن را به پایگاه خبری آرمان شمال ارسال کرده است که مشروح آن از نظرتان می گذرد:

اولین شاخص حکومت حفظ “کرامت انسان” است.

از دیدگاه امام علی(ع) حاکم بر انسان ها حکومت می کند و انسان به ما هو انسان منهای همه اعتبارات ثانویه اعم از زن، مرد، پیر، جوان، مسلمان و غیر مسلمان اشرف مخلوقات الهی هستند و خداوند به همه انسان ها و همه ابنای عالم کرامت بخشیده است در این میان حاکم موظف است این کرامت را به رسمیت بشناسد و آن را در تعیین روابط بین حاکم و محکوم ملاحظه کند…..

زنان یک بخش تاثیرگذار در تحولات اجتماعی ایران بوده و هستند اما متاسفانه هیچگاه شاهد استفاده بهینه از آن‌ها در مدیریت کلان نبوده‌ایم.

در جامعه ما زنان بی‌شماری وجود دارند که هم به‌لحاظ دانش و هم از نظر توانمندی و شخصیت اجتماعی در جایگاهی هستند که مورد وثوق مردم بوده و در آزمون‌های سخت سیاسی و کاری در کنار مردان جامعه ایستادند و شایستگی خود را اثبات کرده‌اند.

اگر زمینه‌های تقویت انگیزه‌های پیشرفت در میان جوانان، زنان و سایر طبقات به وجود آید، تلاش جامعه برای بهبود وضعیت اجتماعی بیشتر می‌شود. زنان با تقویت پایه‌های اعتماد اجتماعی می‌توانند نقش موثری ایفا کنند و نادیده گرفتن نقش آن‌ها به بهانه بی‌تجربگی به ارتقاو رشد کشور آسیب اساسی می‌زند. باید اقداماتی در بکارگیری از ظرفیت و توانایی زنان انجام شود.

برای تشویق و تقویت حضور زنان در عرصه های اقتصادی و بهره گیری از استعدادها و ظرفیت های کارآفرینی بانوان، باید امتیازات و تسهیلات ویژه ای اختصاص یابد.

همانگونه که مستحضرید کرامت بشری و عدالت امور مسلمی هستند

شکاف حنسیتی ایران در گزارش مجمع جهانی اقتصاد ٢٠١٧در بین ١۴۴کشور حهان ١۴٠اعلام شده است،این هم بخشی از صورت مسئله است.با این شکاف جنسیتی و سطح از تبعیض علیه زنان و حذف آنان از فرآیند توسعه و پیشرفت همه جانبه کشور نمی توان انتظار نسلی ایده آل داشت

اینگونه نباشد که زنان را تا پای صندوق رای و مردان را بعد صندوق رای بخواهیم این مسله جفای بزرگی در حق زنان خواهد بود۰

ماه سلطان کاشی دبیر جمعیت زنان نواندیش مازندران

اسلامی- کاشی

اخبار مرتبط با این خبر

دیدگاه ها (۰)

دیدگاه شماآخرین اخبار

[آرشیو]