اجرای طرح یک وعده غذای گرم در روستا مهد شوکا با حضور مدیرکل بهزیستی مازندران + تصاویر

۰

آرمان شمال: دکتر آرام از اجرای طرح یک وعده غذای گرم در ۴۰۲ مهد کودک روستایی و۲۶ حاشیه مهد استان خبر داد و گفت : هدف از اجرای این طرح پیشگیری از سوء تغذیه کودکان، جذب بیشتر کودکان ، آموزش تغذیه مناسب و سالم می باشد

image_pdfimage_print

آرمان شمال: همزمان با هفته ملی کودک اجرای طرح یک وعده غذای گرم با حضور دکتر سید سعید آرام مدیرکل بهزیستی مازندران ، دکتر پورفاطمی معاون اجتماعی بهزیستی استان و جمعی از مسئولین استانی و شهرستانی در روستا مهد شوکا ساری برگزار شد .

دکتر سید سعید آرام مدیرکل بهزیستی مازندران در حاشیه این مراسم با اشاره به شعار روز جهانی کودک « کودک نشانی خداست » گفت: سالهای آغازین زندگی کودک ، یکی ازمهم ترین و حساس ترین دوره های رشد کودکان به شمار می آید و آنچه در این دوران رخ میدهد بطور اساسی بر رشد بعدی کودک اثر گذار است .

وی با بیان اینکه دولت ها توجه ویژه به قشر کودک دارند، گفت: در کشور ما سازمان بهزیستی به نمایندگی از دولت متولی این امر است و فراهم کردن یک محیط سالم برای رشد و شکوفایی و هدایت استعدادهای کودکان از مهمترین اهداف بهزیستی است.

مدیرکل بهزیستی استان مازندران اظهار داشت : یکی از مهم ترین دغدغه های دولت تدبیر و امید از آغاز فعالیت آن ، توزیع عادلانه امکانات اجتماعی بوده است .

دکتر آرام از اجرای طرح یک وعده غذای گرم در ۴۰۲ مهد کودک روستایی و۲۶ حاشیه مهد استان خبر داد و گفت : هدف از اجرای طرح یک وعده غذای گرم پیشگیری کردن سوء تغذیه کودکان، جذب بیشتر کودکان در مهدهای روستایی و حاشیه مهد ها ، آموزش تغذیه مناسب و سالم می باشد.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته ۵ هزار و ۲۷۶ نفر در سطح استان از خدمات این طرح بهره مند شدند تصریح کرد: امسال این آمار دو برابر شده است و به ۱۰ هزار و ۱۹۰ نفر رسیده است.

مدیرکل بهزیستی مازندران اعتبار سال گذشته برای این طرح را یک میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان اعلام کرد و بیان داشت : میزان اعتبار برای این طرح در سال ۹۶ به ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان رسیده است.

دکتر آرام با اشاره به اینکه در اجرای برنامه توسعه ششم تمامی کودکان حاشیه مهد از یارانه ۳ دهک پایین جامعه برخوردار شوند . اظهار داشت : در سال جاری ۱۵۰۰ کودک دراستان از یارانه ۳ دهک پایین جامعه برخوردار خواهند شد . اعتبار این طرح در سال ۹۵ حدود ۲۴۰ میلیون تومان بوده و امسال این رقم به ۶۰۰ میلیون تومان رسیده است.

وی تصریح کرد: همچنین شرایط حضور ۲۰۰ معلول در مهدهای کودک فراهم شده است که یارانه آنها از طرف سازمان بهزیستی پرداخت می شود.

دکتر آرام از اجرای طرح غربالگری اضطراب به صورت پایلوت در مهد های کودک شهرستان بابل و ساری خبر داد و گفت : طرح غربالگری اضطراب یکی از طرح هایی مهم دولت تدبیر و امید برای جلوگیری از آسیب های اجتماعی است .

مدیر کل بهزیستی مازندران غربالگری بینایی را از دیگر طرح های بهزیستی دانست و گفت : هم اکنون ۸۰ درصد کودکان ۳ تا ۶ سال استان تحت پوشش غربالگری بینایی سنجی قرار دارند.

دکتر آرام همچنین از انجام غربالگری شنوایی برای ۷۰ درصد کودکان تازه متولد شده در سال جاری خبر داد و افزود : اگر این اقدامات به موقع انجام شود می توان از مشکل اختلالات شنوایی و آسیب های ناشی از آن در آینده جلوگیری کرد./ روابط عمومی بهزیستی مازندران

۰ ۱ ۲ ۳ ۴ ۵ ۶ ۷ ۸ ۹

تصاویر: تیتر امروز

اخبار مرتبط با این خبر

دیدگاه ها (۰)

دیدگاه شماآخرین اخبار

[آرشیو]