تغییرات در وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی مازندران؛

انتصاب دکتر جان بابایی به عنوان معاون درمان وزارت بهداشت

انتصاب

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حکمی دکتر قاسم جان بابایی را به عنوان معاون درمان این وزارتخانه و دکتر سید عباس موسوی را نیز به عنوان سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مازندران منصوب کرد.

image_pdfimage_print

آرمان شمال: با حکم وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دکتر قاسم جان بابایی به عنوان معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی منصوب شد.
متن حکم وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به دکتر جان بابایی به این شرح است:
نظر به تعهد، تخصص و سوابق ارزشمند اجرائی جناب عالی، به موجب این ابلاغ به عنوان معاون درمان منصوب می‌شوید.
در این راستا انتظار دارم ضمن استفاده از توان و ظرفیت‌های تخصصی موجود، زمینه تحقق اهداف مندرج در نقشه تحول نظام سلامت جمهوری اسلامی ایران را در چهارچوب اسناد بالادستی به ویژه سیاست‌های کلی سلامت ابلاغی مقام معظم رهبری، قانون برنامه ششم توسعه و برنامه‌های ارائه شده توسط این جانب در صحن مجلس شورای اسلامی با اولویت‌های زیر فراهم نمایید:
۱. دسترسی عادلانه مردم به خدمات درمانی از طریق بازنگری و استقرار نظام سطح بندی خدمات درمانی با اولویت مناطق محروم
۲. ارتقاء کیفیت خدمات درمانی با ارتقاء مدیریت بیمارستانی، تدوین و اجرای راهنما‌های بالینی و استاندارد‌های مراقبت بیمار و اعتباربخشی درمان
۳. تقویت نقش حاکمیتی و یک پارچه سازی نظام درمان از طریق سیاست گذاری، برنامه ریزی، استانداردسازی و استقرار سیستم جامع نظارت و ارزشیابی
۴. توسعه و تبیین جایگاه بخش خصوصی در ارائه خدمات درمانی
۵. بهبود کیفیت ارائه خدمات درمانی در اورژانس‌های بیمارستانی
۶. بهبود اقتصاد درمان با استقرار نظام راهبردی و هوشمند خرید خدمات درمانی، افزایش بهره وری نیروی انسانی، سرمایه‌های فیزیکی و اصلاح نظام پرداخت و تعرفه گذاری
۷. کاهش سهم هزینه‌های مستقیم مردم در درمان از طریق همکاری فعال با سازمان‌های بیمه گر و سایر دستگاه‌های مسئول در تأمین منابع مالی
۸. گسترش مشارکت خیرین و سازمان‌های غیر دولتی در ارائه خدمات درمانی
امید است با اتکال به خداوند متعال و در جهت خدمت به ملت شریف ایران با حضور مستمر در بین مردم و سفر به شهرستان‌ها به ویژه مناطق محروم، در انجام شایسته وظایف با رعایت اصول قانون مداری، اعتدال گرایی و منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید موفق باشید.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حکمی نیز دکتر سید عباس موسوی را نیز به عنوان سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی مازندران منصوب کرد.
متن حکم دکتر هاشمی به دکتر موسوی به این شرح است:
نظر به تعهد، تخصص و تجارب ارزنده جناب عالی، به موجب این ابلاغ و با حفظ سمت به عنوان سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی مازندران منصوب می‌شوید.
از جناب عالی انتظار دارم با استفاده از توان تخصصی و کارشناسی اعضای هیأت علمی و کارکنان محترم دانشگاه و استفاده از ظرفیت منابع بالقوه سایر بخش‌های حوزه مأموریت خود و در چارچوب اسناد بالادستی به ویژه سیاست‌های کلی سلامت ابلاغی مقام معظم رهبری، قانون برنامه ششم توسعه و برنامه‌های ارائه شده توسط این جانب در صحن مجلس شورای اسلامی اقدامات زیر را انجام دهید:
۱. تأمین، حفظ و ارتقاء سطح سلامت مردم به ویژه محرومین و نیازمندان
۲. عملیاتی نمودن برنامه ششم توسعه و برنامه سلامت دولت دوازدهم
۳. ارتقاء برنامه‌های جاری حوزه‌های بهداشتی، درمانی، آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و دانشجویی
۴. صیانت از منابع انسانی، فیزیکی و مالی
۵. توسعه عدالت در سلامت در حوزه مأموریت خود
۶. توجه به امر اعتدال، توان مندی و شایسته سالاری در انتصابات و تکریم اعضای هیأت علمی و کارکنان حوزه سلامت
امید است با اتکال به خداوند متعال و در جهت خدمت به ملت شریف ایران با حضور مستمر در بین مردم و سفر به شهرستان‌های استان به ویژه مناطق محروم، در انجام شایسته وظایف با رعایت اصول قانون مداری، اعتدال گرایی و منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید موفق باشید.»
دکتر موسوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود است که جایگزین دکتر جان بابائی رئیس سابق دانشگاه علوم پزشکی مازندران شد./yjc

دیدگاه ها (۰)

دیدگاه شماآخرین اخبار

[آرشیو]