برگزاری پویش «نه به کودک آزاری، احترام به کودکان آری» برای دومین سال متوالی در مازندران + تصاویر

۱۶

آرمان شمال: مدیر کل بهزیستی مازندران بیان کرد: هم اکنون ١٨ مرکز اورژانس اجتماعی در استان فعال هستند و مردم می توانند در صورت مشاهده هر گونه موردی با تماس به شماره ۱۲۳ با تیم های اورژانس اجتماعی ارتباط بر قرار کنند

image_pdfimage_print

آرمان شمال: دومین پویش «نه به کودک آزاری، احترام به کودکان آری» با حضور دکتر آرام مدیرکل بهزیستی مازندران و دکتر سیده فاطمه پورفاطمی معاونت امور اجتماعی بهزیستی استان و قریشی مشاور مدیرکل بهزیستی در پارک روشن ساری برگزار شد.

دکتر سید سعید آرام مدیرکل بهزیستی مازندران در حاشیه کمپین «نه به کودک آزاری، احترام به کودکان آری» گفت : یکی از انواع کودک آزاری که در جامعه در حال گسترش است ، غفلت و فقدان توجه خانواده ها به کودکانشان است و روند افزایش آن نگران کننده می باشد.

دکتر آرام افزود : این شیوه کودک آزاری چهره ای پنهان دارد و عمدتا در میان اقشار متوسط به بالا و بویژه قشر مرفه جامعه دیده می شود .

مدیرکل بهزیستی مازندران اظهار داشت : متاسفانه امروز در قشر تحصیل کرده و خانواده هایی که از سطوح درآمدی و اجتماعی بالایی برخوردار هستند ، پدیده کودک آزاری غفلت به خاطر مشغله بیش از اندازه والدین برای کسب جایگاه اقتصادی بهتر رو به افزایش است.

وی افزود : در این نوع از کودک آزاری ، والدین چنان درگیر مسایل اقتصادی و رفاهی و عمدتا با هدف تامین آینده برای کودکانشان می شوند که فرصتی برای گذران وقت با کودکانشان و بروز عاطفه پدری و مادری برایشان باقی نمی ماند.

مدیرکل بهزیستی با بیان اینکه کودک آزاری غفلت ، عواقب و خطرات و آسیب های به مراتب سنگین تری در آینده برای جامعه در پی خواهد داشت ، گفت : اگر کودکان از نظر عاطفی و توجه ، مورد غفلت قرار بگیرند ،ضمن آسیب های روحی روانی مهارت های لازم برای مقابله با آسیب های اجتماعی را که در دوران نوجوانی و جوانی با آن رو به رو می شوند نخواهند آموخت و این وضعیت آسیب شدیدتری از کودک آزاری جسمی بر جای می گذارد.

دکتر آرام از شکل گیری کمپین نه به کودک آزاری در مازندران در سال ۹۵ به صورت پایلوت کشوری اشاره کرد و گفت که این کمپین تاثیرگذاری خود را در ایجاد آگاهی به مردم و تماس هایی که با خطوط مشاوره ای و اورژانس اجتماعی برقرار کردند ، نشان داده است .

مدیرکل بهزیستی مازندران بیان داشت : سال گذشته بیش از ۲۰ هزار تماس تلفنی مرتبط با آسیب اجتماعی با اورژانس اجتماعی مازندران برقرار شد که ضمن این که بیشترین تعداد در میان استان های کشور محسوب می شود ، ۱۴۸ موردش مربوط به کودک آزاری بود .

وی موارد تماس های تلفنی خاص کودک آزاری را ۱۴۸ مورد عنوان کرد که ۶۷ مورد آن ارائه خدمات با مشاوره تلفنی حل شد ودر ۸۸ مورد آن تیم سیار اورژانس اجتماعی در محل حضور پیدا کردند.

مدیرکل بهزیستی مازندران در ادامه ۸۵ مورد از این ۱۴۸ مورد را برای دختران و ۶۳ مورد را پسران عنوان کرد و افزود:بیشترین فراوانی را در این موارد آزار جسمی داشت که ۷۱ مورد بوده و غفلت ۴۵،موارد عاطفی ۲۲ مورد بود .

دکتر آرام درباره آمار کودک آزاری سال ۹۶ اظهار داشت : در ۶ ماه نخست سال ۹۶ بیش از ۱۱ هزار تماس با اورژانس اجتماعی مازندران گرفته شد که ۱۳۸ مورد آن مربوط به بحث کودک آزاری است. البته این به معنای افزایش کودک آزاری نیست بلکه ناشی از افزایش آگاهی مردم به مقوله کودک آزاری و مصادیق آن، و ترغیب برای بهره مندی از خدمات مشاوره ای سازمان بهزیستی است.

مدیرکل بهزیستی مازندران، ادامه داد: عموما فراوانی کودک آزاری ، در خانواده های پرجمعیت، سطح تحصیلی پایین تر، وضعیت اقتصادی کم ثبات، خانواده های مناطق حاشیه ای و در معرض آسیب، بیشتر است و توجه به مهم، از مهمترین مسائل مورد توجه بهزیستی است.

مدیر کل بهزیستی مازندران گفت که هم اکنون ١٨ مرکز اورژانس اجتماعی در استان فعال هستند و مردم می توانند در صورت مشاهده هر گونه موردی با تماس به شماره ۱۲۳ با تیم های اورژانس اجتماعی ارتباط بر قرار کنند./ روابط عمومی بهزیستی مازندران

۱ ۲ ۳ ۴ ۵ ۶ ۷ ۸ ۹ ۱۰ ۱۱ ۱۲ ۱۳ ۱۴ ۱۵ ۱۶

تصاویر: عبارت- خزرنما

دیدگاه ها (۰)

دیدگاه شماآخرین اخبار

[آرشیو]