پایگاه خبری تحلیلی آرمان شمال|اخبار شمال ایران » برگزیدگان دومین جشنواره موسیقی بومی البرزنشینان لیلم معرفی شدند/ استاندار مازندران: جشنواره ها باید جریان ساز باشند

برگزیدگان دومین جشنواره موسیقی بومی البرزنشینان لیلم معرفی شدند/ استاندار مازندران: جشنواره ها باید جریان ساز باشند

لیلم

آرمان شمال: آیین اختتامیه دومین جشنواره موسیقی البرزنشینان لیلم شامگاه جمعه با معرفی برگزیدگان به شرح زیر به کار خود پایان داد

image_pdfimage_print

آرمان شمال: آیین اختتامیه دومین جشنواره موسیقی البرزنشینان لیلم شامگاه جمعه با معرفی برگزیدگان به شرح زیر به کار خود پایان داد:

گروه “مازرون” به سرپرستی رضا دیوسالار از شهرستان نور برترین گروه و احسان پژوهنده در رشته مقاله با عنوان “ردپای مقام امیری در ردیف موسیقی دستگاهی ایران”حائز رتبه اول شدند.

در بخش دوتار در رده بالای ۱۹سال فرهاد محمدی، خسرو اسحاقی گرجی رتبه برترین و امیرحسین مرادی بالف و اسفندیار عابدی رتبه برتر را از آن خود کردند.

در همین حوزه در رده زیر۱۹سال نیز محمد حسین ابراهیمی، پارسا گلستانی، امیرعلی جهانبخش و هومن جعفری کلیجی به رتبه برتر دست یافتند.

امیرحسین رضازاده نیز عنوان شایسته تقدیر را کسب کرد.

با رای هیئت داوران دومین جشنواره موسیقی بومی البرزنشینان در بخش غرنه در رده سنی بالای ۱۹سال حسین جهانی نسب به‌عنوان نفر برتر اعلام شد و امیرمحمد خطیبی عنوان شایسته تقدیر را از آن خود کرد.

در سرنا نیز محمد الیاسی سرکتی و نورالله یوسفی مقام برتر را کسب کردند.

در رشته آواز محلی در رده سنی بالای ۱۹سال میثم شیخ نژاد، محمد دست افکن کرمانی عنوان برترین و یونس جعفری، ذات الله استوان عمران و احمد طالبی دادوکلایی مقام برتر را کسب کردند.

در همین رشته در رده سنی زیر۱۹سال یونس قریشی ، آرمان فلاح پور رتبه برتر را کسب کردند.

در رشته لگن نوازی بر اساس رای هیئت داوران این رشته در رده سنی بالای ۱۹سال خدیجه گلستانی برترین نوازنده این رشته شد و راضیه کاظمی، سکینه اسکندری رتبه برتر را از آن خود کردند.

در رده زیر۱۹سال نیز آیدا طاهری، هستی حسن‌نژاد و نیایش حسن‌نژاد موفق به کسب رتبه برتر شدند.

در رشته لَله‌وا در رده سنی بالای ۱۹سال، پویا محسنی و خلیل مختاری سنگدهی رتبه برترین و جواد محسن تبار، فرزاد یونسی رتبه برتر را کسب کردند.

در رده زیر۱۹سال نیز زمان عابدی، محراب قیاسی برتر این رشته شدند.

با رای هیئت داوران رشته دسرکوتن مجید بتیار رتبه برترین و سجاد پاریاو فلاح عنوان برتر را در رده بالای ۱۹سال بدست آوردند و در رده سنی ۱۲تا۱۹سال نیز محمدرضا کاظمی لهمالی عنوان برترین و سید همایون حسینی، امیرضا طیبی و محمدحسین طیبی رتبه برتر را کسب کردند.

در رده سنی زیر ۱۲سال این رشته نیز نگین غفوری و امیررضا محمدی حایز عنوان برتر شدند.

در کمانچه محلی نیز خشایار اسحاقی، علی فتحی و فرشید اسکندری در رده بالای ۱۹سال حائز عنوان برتر و حسام بتیار و نیایش طالبی در رده زیر ۱۹سال مقام برتر این رسته را از آن خود کردند.

به گزارش آرمان شمال به نقل از مهر، عسگری آقاجانیان، کیوان پهلوان، بهمنیار شریفی، فضل الله دهقان، محمد ابراهیم عالمی، نصیر شیردل، مسلم فهیمی، جمشید نیکوزاد، ارسلان طیبی، یحیی قدیری، علی حسن نژاد و پرویز عبداللهی اعضای هیئت داوران دومین جشنواره موسیقی البرزنشینان لیلم بودند./ مهر

زنده نگهداشتن هنرهای اصیل بومی یک تعهد اجتماعی/جشنواره ها باید جریان ساز باشند

استاندار مارندران گفت: زنده نگه داشتن هنرهای اصیل بومی یک تعهد اجتماعی است.

محمد اسلامی در آیین اختتامیه دومین جشنواره موسیقی بومی البرزنشینان لیلم گفت: طوفانی بهنام موسیقی و فیلم هالیودی در قالب تهاجم فرهنگی در حال نابود کردن داشته ها و آثار اصیل دیگر کشورها است .

وی افزود: غرب با نفوذفرهنگ هالیودی درآمد کلانی از این راه بدست آورده است.

استاندار مازندران خاطرنشان کرد: ما دارای غنای فرهنگی بی نظیری هستیم و نباید اجازه نفوذ به این فرهنگ را بدهیم.

اسلامی یادآورشد: زنده نگهداشتن هنرها و فرهنگهای اصیل بومی از تعهدات اجتماعی هر شهروندی است.
وی گفت:احیا و انتقال داشته ها و ارزشهای فرهنگی یک تکلیف بوده و باید با قدرت در برابر تهاجمات فرهنگی ایستادگی کنیم و به سمت فرهنگ اصیل بومی خود پیش برویم.

اسلامی با تاکید بر اینکه جشنواره های اینچنینی باید جریان ساز باشند تصریح کرد: موسیقی معناگرای بومی در جریان همین جشنواره ها زنده می ماند،رشد کرده و انتقال می یابد.

وی افزود:باید با برگزاری چنین جشنواره هایی این موسیقی معناگرا و اصیل را سینه به سینه و نسل به نسل به آیندگان منتقل کنیم.

اسلامی

اخبار مرتبط با این خبر

دیدگاه ها (۰)

دیدگاه شماآخرین اخبار

[آرشیو]