پایگاه خبری تحلیلی آرمان شمال|اخبار شمال ایران » تصویب طرح جامع حمایت از معلولین خواسته جدی ما از نمایندگان مجلس است

مدیر کل بهزیستی مازندران در خطبه‌های پیش از نمازجمعه ساری:

تصویب طرح جامع حمایت از معلولین خواسته جدی ما از نمایندگان مجلس است

دکتر آرام

آرمان شمال: مدیر کل بهزیستی مازندران در خطبه‌های پیش از نمازجمعه ساری اظهار کرد: تصویب طرح جامع حمایت از معلولین خواسته جدی ما از نمایندگان مجلس است

image_pdfimage_print

آرمان شمال: دکتر سید سعید آرام در سخنان پیش ازخطبه نمازجمعه امروز ساری با تبریک هفته وحدت ،با اشاره به ۱۲ آذر روز و هفته معلولان اظهار داشت:جامعه معلولین هر استانی بزرگترین اقلیت آن جامعه به شمار آمده و از ظرفیت های بالقوه ای برخوردار هستند.

وی افزود:این روز فرصت مغتنمی است تا جامعه با مشکلات و محدودیت های این قشر از جامعه آشنا شده و زمینه مرتفع شدن مشکلات آنان در جامعه فراهم شود.

مدیر کل بهزیستی مازندران گفت:جامعه باید بپذیرد که اقلیت جامعه بزرگ دارای محدویت هایی هستند که فراهم کردن بستر مناسب برای حضور این قشر در جامعه امری لازم و ضروری است و اینکه جامعه معلولان نیز می توانند همچون افراد عادی در جامعه حضور یافته و نقش خود را به خوبی ایفا کنند.

وی با اشاره به اینکه دانشمندان اذعان می کنند اگر جامعه ای بخواهد به رشد و تعالی برسد باید از تمامی ظرفیت های جامعه بهره گیری شود،افزود: استفاده از ظرفیت ها و پتانسیل های جامعه معلولان برای دستیابی به چنین جامعه ای ضروری است تا به توسعه و عدالت متوازن دست پیدا کنیم .

دکتر آرام گفت: برای اینکه فرصت برابر برای حضور معلولان و ایفای نقش آنان در جامعه ایجاد شود لازمه آن تغییر نگرش مثبت در جامعه است.

وی به سیاست دولت تدبیر و امید به حمایت از معلولان جامعه اشاره کرد و ادامه داد: حمایت از معلولان از رویکردهای مهم دولت در سازمان بهزیستی است.

وی به خرید تجهیزات کمک توانبخشی معلولان در استان اشاره کرد و گفت: توزیع لوازم کمک توانبخشی در استان به روز شده و هیچ معلولی پشت نوبت نیست.

مدیر کل بهزیستی مازندران به معلولیت ضایع نخاعی به عنوان بزرگترین معلولیت جامعه اشاره کرد و گفت:۹۲۰ معلول ضایع نخاعی در استان از خدمات بهزیستی بهره مند هستند و اینکه خدمات پرستاری به معلولین تحت پوشش این سازمان داده می شود.

وی طرح توانبخشی مبتنی بر جامعه را از جمله طرح های مهم سازمان بهزیستی عنوان کرد و اجرای طرح غربالگری ژنتیک قبل از ازدواج را امری اجباری در برنامه توسعه ششم برشمرد.

دکتر آرام ساخت مسکن معلولین برای خانواده هایی که بیش از دو معلول دارند را از اقدامات این نهاد حمایتی عنوان کرد و افزود: ۱۲۸ مسکن روستایی و ۱۳۵ مسکن شهری برای خانواده های بیش از دو معلول ساخته شد که ۵۰ مسکن تا پایان آذر ماه به این خانواده ها تحویل داده می شود.

وی با اعلام اینکه ۸۰ درصد از نوزادان در بدو تولد غربالگری شنوایی شدند ،گفت:۸۵ درصد از کودکان ۳ تا ۶ سال نیز غربالگری بینایی شدند.

دکتر آرام

اخبار مرتبط با این خبر

دیدگاه ها (۰)

دیدگاه شماآخرین اخبار

[آرشیو]