پایگاه خبری تحلیلی آرمان شمال|اخبار شمال ایران » تفاهم نامه چهارجانبه آموزش ایمنی کار منعقد گردید

با هدف کاهش حوادث ناشی از کار در روستاها؛

تفاهم نامه چهارجانبه آموزش ایمنی کار منعقد گردید

photo_2016-10-05_12-25-54

صبح امروز چهارشنبه مورخ ۱۴ مهر ۹۵، تفاهم نامه چهارجانبه آموزش ایمنی به کارگران و پیمانکاران ساختمانی تحت پوشش نظام کاردانی صنعت ساختمان با هدف کاهش حوادث ناشی از کار در کارگاه های ساختمانی بین ادارات کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، آموزش فنی و حرفه ای، بنیاد مسکن...

image_pdfimage_print
به گزارش آرمان شمال، کامران اصغری مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران طی سخنانی اظهار داشت: در سال های اخیر اقدامات شایسته ای در زمینه کاهش حوادث ناشی از کار صورت گرفته است.
وی افزود: پس از آغاز طرح آموزش ایمنی به مهندسین و کارگران ساختمانی شاهد بازخورد بسیار خوب آن در شهرهای استان بودیم و کیفیت کار به حدی خوب بود که در سطح کشور از استان مازندران بعنوان الگو یاد می شود و در همین راستا مازندران بعنوان دبیرخانه دائمیHSE در صنعت ساختمان انتخاب گردید.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران خاطرنشان کرد: با توجه به افزایش ساخت و ساز در روستاها با کمک دستگاههای مرتبط این ضرورت را ایجاد نمودیم که بحث ایمنی را در روستاها بیش از پیش پیگیری نماییم.
وی ادامه داد: به همین دلیل با همفکری ادارات کل آموزش فنی و حرفه ای، بنیاد مسکن و سازمان نظام کاردانی ساختمان استان مازندران تصمیم گرفتیم با انعقاد تفاهم نامه همکاری به بحث آموزش ایمنی کارگران و پیمانکاران در روستاها به صورت ویژه ای ورود پیدا کنیم.
اصغری در پایان تصریح نمود: این طرح نیز مانند طرح آموزش ایمنی به مهندسین و کارگران ساختمانی حوزه شهری برای اولین بار توسط استان مازندران اجرا خواهد شد و امیدواریم بتوانیم گامی بلند در زمینه کاهش حوادث ناشی از کار بر داریم.
سید مجید هاشمی مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مازندران نیز در این جلسه با اشاره به اهمیت کاهش حوادث ناشی از کار در کارگاههای ساختمانی اظهار داشت: علاوه بر افزایش سطح کیفی ساخت و ساز در واحدهای مسکن روستایی بدنبال افزایش ضریب ایمنی در این کارگاهها خواهیم بود.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به اجباری شدن استفاده از پیمانکاران دارای تأیید صلاحیت ایمنی با اجرای مطلوب این مهم امیدواریم بتوانیم در کاهش حوادث ناشی از کار موثر باشیم و در این زمینه استعلامات لازم را از اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اخذ خواهیم کرد.
رضا گرزین مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای مازندران نیز در این جلسه طی سخنانی بیان داشت: این اداره کل ظرفیت بسیار بالایی در زمینه آموزش در همه ابعاد دارد.
وی افزود: آموزش های کیفی فنی و حرفه ای نقش پلی را ایفا می کند که می خواهد دنیای دانش را به کار برساند.
گرزین اظهار داشت: آموزش در روستاها در همه ابعاد اثربخشی خاص خود را دارد.
مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای مازندران خاطرنشان کرد: در زمینه آموزش ایمنی به کارگران و پیمانکاران ساختمانی و همچنین قرار دادن مکان آموزشی مناسب با توجه به مفاد این تفاهم نامه اقدام خواهیم نمود.
حسین یونسی راد رییس سازمان نظان کاردانی ساختمان مازندران نیز در ادامه این جلسه اظهار داشت: قطعا شاهد اتفاق های خوبی پس از امضاء این تفاهم نامه در استان علی الخصوص کاهش حوادث ناشی از کار در بخش صنعت ساختمان روستایی خواهیم بود.
وی در پایان تصریح کرد: پیشنهاد ما این است که آموزش تخصصی به کارگران ساختمانی نیز پیگیری شود.
گفتنی است در پایان این جلسه تفاهم نامه ها توسط طرفین امضاء و مبادله گردید.
شایان ذکر است در این تفاهم نامه، ارزیابی سطح علمی   مهارتی ایمنی، ارتقاء سطح مهارت ایمنی، آموزش مباحث ایمنی و قانون کار، آموزش ایمنی تاسیسات برقی و مکانیکی و بطور کلی آموزش مهارت های حرفه ای ایمنی کار به افراد ذیربط ارائه خواهد شد.

دیدگاه ها (۰)

دیدگاه شماآخرین اخبار

[آرشیو]