پایگاه خبری تحلیلی آرمان شمال|اخبار شمال ایران » توصیه‌ به باغداران مازندرانی در برداشت مرکبات تا ۲ روز آینده

مدیرعامل اتحادیه باغداران مازندران اعلام کرد؛

توصیه‌ به باغداران مازندرانی در برداشت مرکبات تا ۲ روز آینده

مرکبات

آرمان شمال: مدیرعامل اتحادیه باغداران مازندران گفت: توصیه ما به باغداران مازندران این است که طی ۲ روز آینده نسبت به برداشت مرکبات اقدام کنند

image_pdfimage_print

آرمان شمال: محمدرضا شعبانی، اظهار کرد: توصیه ما به باغداران مازندران این است که طی دو روز آینده نسبت به برداشت مرکبات اقدام کنند.

وی با بیان اینکه شکاف‌های انبارهای ذخیره‌سازی حتما با پلاستیک پوشانده شود، افزود: نیاز است با توجه به پیش‌بینی هواشناسی، شب‌های دوشنبه و سه‌شنبه توسط بخاری و گم‌کن دمای انبارها را افزایش دهند تا میوه‌ها یخ نزند.

مدیرعامل اتحادیه باغداران مازندران با اعلام اینکه به هیچ عنوان طی این مدت درب انبارها نباید باز شود، اضافه کرد: افراد نباید اقدام به خروج میوه از انبارها تا روز سه‌شنبه نکنند، چراکه احتمال یخ‌زدگی میوه‌ها وجود دارد.

این مسؤول با تاکید بر اینکه از روز چهارشنبه افراد می‌توانند میوه را به بازار عرضه کنند، خاطرنشان کرد: با توجه به کاهش دما به منفی حدود هشت درجه حمل میوه‌ها در محورهای کوهستانی امکان یخ‌زدگی احتمال یخ‌زدگی محصولات وجود دارد، در صورت ضرورت حتما برای جلوگیری از یخ‌زدگی محصولات با استفاده از خودروها کانتینردار حمل شود.

شعبانی افزود: مدیریت و توجه به توصیه‌ها بسیار مهم است چراکه در صورت عدم توجه به موارد و یخ‌زدگی محصولات عوارض جبران‌ناپذیری به دنبال دارد و بازار دچار تنش می‌شود.

وی گفت: نهال‌های نو و جدید حتما با استفاده از ترکیب فوم و کاه و با استفاده از پوشش پلاستیکی پوشانده شود تا باغداران دچار خسارت نشوند و شاهد مشکلی نباشیم./فارس

اخبار مرتبط با این خبر

دیدگاه ها (۰)

دیدگاه شماآخرین اخبار

[آرشیو]