جزئیات درگیری میانکاله به نقل از حر منصوری؛

تکذیب تیر اندازی مستقیم به شکارچی/ حال عمومی شکارچی سیستانی خوب است

درگیری میانکاله۲

آرمان شمال: طی تماس با مسئولین محیط زیست بهشهر سر محیط بان علیرضا یخکشی تیر اندازی مستقیم به آقای علی گرگ را تکذیب و مدعی شده که تیر ها هوایی بوده و مضروب بواسطه ورود جسم خارجی به پا در حین فرار زخمی شده است

image_pdfimage_print

آرمان شمال: صبح امروز اخباری مبنی بر درگیری و زخمی شدن یک شکارچی در میانکاله منتشر شد که جزئیات آن به نقل از حر منصوری دبیر انجمن دیدبان میانکاله در ادامه می آید:

طی ساعت های گذشته یک شکارچی بنام علی گرگ که از مهاجران سیستانی ساکن منطقه است در قسمت کانال غربی تالاب میانکاله طی درگیری با سر محیط بان علیرضا یخکشی مسئول پناهگاه حیات وحش میانکاله از ناحیه پا  زخمی شده که با فرا خواندن اورژانس ۱۱۵ توسط محیط زیست بلافاصله به مراکز درمانی انتقال داده شد .

متاسفانه با شروع فصل مهاجرت پرنده ها درگیری های اینچنینی بین ماموران محیط زیست و شکارچی هایی که سعی بر ورود به مناطق حفاظت شده دارند شروع می شود.

امیدوارم با مذاکره بیشتر و ایجاد قرق های اختصاصی و آموزش و تلاش هر دو گروه محیط بان و شکارچی اینگونه حوادث تکرار نشود .

قطعا هیچ محیط بانی علاقه ای به تیر اندازی و درگیری با یک هموطن خود را ندارد اما وقتی دو طرف مسلح باشند و در مقابل هم قرار بگیرند این اتفاق شوم اجتنباب ناپذیر بوده و سالانه چندین شکارچی و محیطبانان به همین واسطه زخمی و یا کشته می شوند .

خوشبختانه آقای علی گرگ به موقع به بیمارستان بهشهر انتقال داده شد و مورد عمل جراحی قرار گرفت و حال عمومی ایشان خوب است.

در عین حال طی تماس با مسئولین محیط زیست بهشهر سر محیط بان علیرضا یخکشی تیر اندازی مستقیم به آقای علی گرگ را تکذیب و مدعی شده که تیر ها هوایی بوده و مضروب بواسطه ورود جسم خارجی به پا در حین فرار زخمی شده، به گفته علیرضا یخکشی آقای ع. گ بهمراه یراق شکار بصورت کمربند و یک بوتیمار شکار شده دیده شده  و درگیری صورت گرفت .

در روزهای آینده پیگیری های تکمیلی و نظر  پزشک قانونی در این مورد وضعیت را روشن تر خواهد کرد.

درگیری میانکاله درگیری میانکاله۲

 

اخبار مرتبط با این خبر

دیدگاه ها (۰)

دیدگاه شماآخرین اخبار

[آرشیو]