عضو بنیاد علمی نخبگان ایران و آلمان:

زمین‌های کشاورزی مازندران اوضاع آشفته‌ای دارد/مازندران در محاصره کویر

عطاالله قبادیان۰

عضو بنیاد علمی نخبگان ایران و آلمان با اشاره به اینکه زمین‌های کشاورزی استان اوضاع آشفته‌ای دارد گفت: فرهنگ تهاجمی به فرهنگ نجات سرزمین تبدیل شود.

image_pdfimage_print

آرمان شمال: عطاالله قبادیان اظهار کرد: کاهش نزولات جوی، تخریب واحد‌های زیستی و رودخانه‌ها مازندران را به سمت کویری‌شدن پیش می‌برد.

وی با بیان اینکه مازندران با یک بحران جدی روبرو است افزود: جنگل‌ها، رودخانه‌ها و دریای مازندران باید حفظ شود.

عضو بنیاد علمی نخبگان ایران و آلمان با اشاره نبود متولی برای منابع طبیعی کشور خاطرنشان کرد: منابع طبیعی زیر مجموعه وزارتخانه کشاورزی است و این در حالی است که اراضی کشاورزی هم در حال از بین‌رفتن است.

این مسؤول با بیان اینکه مازندران قطب اصلی تولید فرآورده‌های غذایی کشور است بیان کرد: زمین‌های کشاورزی استان که قطب اصلی تولید مواد غذایی در کشور است با اوضاع آشفته‌ای روبروست.

قبادیان با اشاره به قرار داشتن مازندران در محاصره کویر تأکید کرد: چه بر سر اراضی کشاورزی مازندران که قطب تولیدی است آمده؟ برای تولید هر سانتیمتر از قشر زراعی خاک قرن‌ها طول می‌کشد و ما در حال از دست‌دادن همه اراضی هستیم.

وی ادامه داد: در گذشته بیشتر زمین‌های استان کشتزارهای برنج بوده و در حال از بین رفتن است و آپارتمان‌سازی صورت می‌گیرد.

عضو بنیاد علمی نخبگان ایران و آلمان با بیان اینکه این مسائل باید قانونمند شود، گفت: فرهنگ نجات سرزمین را جایگزین فرهنگ تهاجمی کنیم و از سمن‌های زیست‌محیطی مازندران را تقویت و حمایت کنیم./فارس

دیدگاه ها (۰)

دیدگاه شماآخرین اخبار

[آرشیو]