ساخته شدن مینی وانت برقی چند منظوره توسط نخبه مازندرانی

ماشین برقی چند منظوره

آرمان شمال: نخبه مازندرانی وانت برقی چند منظوره را ساخت که با هشت ساعت شارژ برقی ۸۰ کیلومتر مسافت را طی کند

image_pdfimage_print

آرمان شمال: نوید مهری خنکدار در ارتباط با ساخت این وانت اظهار کرد: این مینی وانت برقی چند منظوره داری موتور الکتریکی است که نیاز به به کیلو وات برق با ولتاژ ۶۰ آمپر دارد.

وی با اعلام اینکه الکترو موتور این خودرو که توانش را از هشت باطری ۱۲ ولت سرب اسید که با یکدیگر سری می‌شوند تامین کرده و داری ۲۵ آمپر است.

این نخبه مازندرانی با اعلام اینکه باطری این خودرو نیاز به هشت ساعت شارژ دارد تا ۸۰ کیلومتر طی کند، افزود: سرعت این خودرو در حال حاضر ۳۰ کیلومتر است ولی قابلیت ارتقا دارد.

وی وزن این مینی خودرو را ۵۰۰ کیلوگرم عنوان کرد و افزود: ابعاد این خودرو یک متر در دو متر طراحی شده است و داری سیتسم ترمز روغنی و کاسه‌ای، فرمان شانه‌ای، مبدل برق ۲۲۰ ولت،چهار دنده به جلو و چهار دنده به عقب از دیگر مزیت‌های پیش بینی شده در این خودور است.

مهری کاربرد این دستگاه را فعلا در محیط های کوچک که امکان استفاده از خودروهای سنگین وجود ندارد عنوان کرد و گفت: امکان ارتقا و تبدیل شدن به دستگاه‌ها با قدرت بیشتر هم وجود دارد.

وی هزینه اولیه این دستگاه را ۵ میلیون تومان عنوان کرد و گفت: این طرح با هدف کاهش آلودگی هوا ساخته شده است که بنا به ضرورت امکان ارتقا دستگاه در ابعاد بزرگتر وجود دارد.

این نخبه مازندرانی با اعلام اینکه برای تولید انبوه این دستگاه نیاز به مساعدت مالی دارم، افزود: مشابه این دستگاه که در حال حاضر در کشور مورد استفاده قرار می گیرد از چین وارد می شود و این در حالی است که در کشور می توانیم با حمایت از نخبگان نسبت به تولید این دستگاه و دیگر دستگاه‌های مشابه اقدام کنیم.

وی در پایان گفت: این دستگاه با توجه به نیازهای افراد قابل طراحی است به شرطی که حمایت‌های مناسبی در برنامه کاری قرار گیرد./ خبرگزاری علم و فناوری مازندران

ماشین برقی چند منظوره

اخبار مرتبط با این خبر

دیدگاه ها (۰)

دیدگاه شماآخرین اخبار

[آرشیو]