پایگاه خبری تحلیلی آرمان شمال|اخبار شمال ایران » ساخت و ساز در ارتفاعات، تهدید جدی برای بارندگی های مازندران

ساخت و ساز در ارتفاعات، تهدید جدی برای بارندگی های مازندران

هواشناسی

ارمان شمال: مدیرکل هواشناسی مازندران گفت: ساخت و ساز در ارتفاعات مازندران، وضعیت هواشناسی و بارندگی را تهدید می کند

image_pdfimage_print

آرمان شمال:  محمدرضا رضوی در جلسه شورای اداری شهرستان آمل با بیان اینکه باید به مردم مازندران بگوییم کشور از جنوب کشور در حال خشک شدن است و تبخیر در کشور افزایش یافته است، عنوان کرد: بارش ها کاهش یافته است و خطر استان مازندران را نیز تهدید می کند.
مدیرکل هواشناسی مازندران با اشاره به اینکه در مقطع اخیر، عمده بارش ها در دریا صورت می گیرد و بارش ها قدرتی برای رسیدن به کوه ها ندارد، بیان کرد: با بارش باران در دریا، ۱۳ درصد منابع آبی را می توان مدیریت کرد و مابقی منابع در دریا سرازیر می شود.
وی با اعلام اینکه ساخت و ساز بی رویه در ارتفاعات نگه داشت آب، برای فصل زراعی را دچار مشکل می کند، بیان کرد: از سو دیگر عدم آگاهی کشاورزان در استفاده از سم باید براساس اطلاعات هواشناسی به صورت جهانی صورت می گیرد اما این زمان در میان کشاورزان رعایت نمی شود. کشاورزان از زمان دقیق سمپاشی اطلاعات ندارد از این رو شایبه افزایش سرطان نیز به گوش می رسد.
رضوی با بیان اینکه نباید اجازه ساخت وساز در ارتفاعات داده شود در حالی که در زمین های زراعی اجازه ساخت بتن می دهیم، گفت: زمین کشاورزی ارزشمند است و در دنیا زمین های کشاورزی دو طبقه می شوند تا بهره برداری بیشتر صورت گیرد اما در مناطق مازندران این موضوع دیده نمی شود.
مدیرکل هواشناسی مازندران با انتقاد از فضای مجازی در زمینه بیان اطلاعات هواشناسی عنوان کرد: فضای مجازی یک وظیفه مخرب را بر عهده گرفته است، در روزهای اخیر شایعات به بخش کشاورزی ضربه می زند. شایعه هوای سرد موجب می شود بخش مرکبات دچار مشکل شود زیرا اکنون زمان مناسب برداشت پرتقال نیست.
وی تاکید کرد: اگر اطلاعات به درستی استفاده شود هواشناسی تاثیرگذاری خوبی دارد./ ایسنا

اخبار مرتبط با این خبر

دیدگاه ها (۰)

دیدگاه شماآخرین اخبار

[آرشیو]