پایگاه خبری تحلیلی آرمان شمال|اخبار شمال ایران » یک میلیون و ۹۰۰ هزار تومان حقوق پیشنهادی کارگران در سال ۹۶

رئیس فراکسیون کارگری:

یک میلیون و ۹۰۰ هزار تومان حقوق پیشنهادی کارگران در سال ۹۶

پرداخت حقوق

به گزارش آرمان شمال، رییس فراکسیون کارگری و نماینده تهران در گفت و گو با خبرنگار ما با اشاره به  حقوق و دستمزد پایه کارگران برای سال ۹۶  گفت: حقوق پایه پیشنهادی  فراکسیون کارگری مجلس برای سال آینده کارگران یک میلیون نهصد هزار تومان بر اساس فرمول های معیشت...

image_pdfimage_print
به گزارش آرمان شمال، رییس فراکسیون کارگری و نماینده تهران در گفت و گو با خبرنگار ما با اشاره به  حقوق و دستمزد پایه کارگران برای سال ۹۶  گفت: حقوق پایه پیشنهادی  فراکسیون کارگری مجلس برای سال آینده کارگران یک میلیون نهصد هزار تومان بر اساس فرمول های معیشت کارگران بوده است.
وی ادامه داد: مذاکرات فراکسیون کارگر و تشکهای کارگری با اعضای شورای عالی کار ادامه دارد اما براساس توافق های صورت گرفته و به خواست کارگران حقوق پایه و دستمزد در هفته پایانی اسفند اعلام می شود.
محجوب خاطرنشان کرد: زیرا کارگران سالهای قبل معترض بودند که اعلام شدن حداقل و حداکثر دستمزدها در آذر و دی باعث ایجاد تورم تبلیغاتی می شود. بر همین اساس شورای عالی کار در ۱۰ سال اخیر حداقل و حداکثر حقوق کارگران را در نیمه های اسفندماه و هفته های منتهی به پایان سال اعلام می کند که کمترین اثر تورمی را داشته باشد.
وی ادامه داد: فراکسیون کارگری براساس این فرمول رقمی را محاسبه و آنرا اعلام کرده است و سه رقم را که حداقل میانگین و حداکثر است را اعلام کرده است که میانگین یک میلیون نهصد هزار تومان و یک میلیون دویست هزار تومان نیز برای متوسط و دومیلیون پانصد هزارتومان نیز برای حداکثر است و برای مناطق مختلف کشور محاسبه شده است و در مناطقی هزینه ها کمتر و در مناطقی نیز هزینه ها بیشتر است.
محجوب با  اشاره به مبنای محاسبه تعیین کارمزد، تصریح کرد: خط فقر مطلق بین المللی است، که طبق تعریف سازمان بین المللی کار برای خط فقر باید برای هر نفر دو دلار در روز که ماهی ۶۰ دلار در ماه است در نظر گرفته  شود و اگر خانواده ای ۴ نفر باشد سقف خط فقر آنها ۲۴۰ دلار  محاسبه می شود  که این قیمت را اگر به ضریب دلار برسد از حداقل حقوق فعلی بالاتراست.
وی تاکید کرد: از دیگر فاکتورها قیمت سبد کالا است که توسط وزارت کار در سال ۱۳۸۳ منتشر شده و بر اساس معیارهای این سبد و با محاسبه تورم سنواتی رقم یک میلیون نهصد هزارتومان برای حداقل دستمزدها محاسبه شد./شهر فردا

دیدگاه ها (۰)

دیدگاه شماآخرین اخبار

[آرشیو]