معاون امور توسعه پیشگیری بهزیستی مازندران؛

۲۵۰۰ کودک تا پایان سال ۹۶ غربالگری اضطراب می شوند

رحمانی

آرمان شمال:  به گزارش آرمان شمال کارگاه مدیریت رفتاری نوجوان و توانمندسازی خانواده ها ویژه کارشناسان مشاوره بهزیستی سراسر کشور با حضور رحمانی معاون امور توسعه پیشگیری بهزیستی مازندران در سالن کنفرانس شهید عظیمی بابلسر برگزار شد . رحمانی معاون امورتوسعه پیشگیری بهزیستی مازندران گفت : طرح ها و...

image_pdfimage_print

آرمان شمال:  به گزارش آرمان شمال کارگاه مدیریت رفتاری نوجوان و توانمندسازی خانواده ها ویژه کارشناسان مشاوره بهزیستی سراسر کشور با حضور رحمانی معاون امور توسعه پیشگیری بهزیستی مازندران در سالن کنفرانس شهید عظیمی بابلسر برگزار شد .

رحمانی معاون امورتوسعه پیشگیری بهزیستی مازندران گفت : طرح ها و برنامه های بسیار خوبی در دفتر مشاوره و روانشناسی سازمان بهزیستی کشور در راستای سیاست‌های دولت تدبیر و امید در حال انجام است.
وی با اشاره به اینکه کاهش آسیب‌های اجتماعی و توانمند سازی روحی و روانی افراد و خانواده‌ها از مهمترین برنامه‌های دفتر توسعه و پیشگیری است، خاطرنشان کرد: چهارمین جلسه کارگاه آموزشی کشوری بلوغ و نوجوانی با هدف آموزش و تربیت مدرس به میزبانی استان مازندران و شهرستان بابلسر در حال برگزاری است.
وی افزود : دشواری‌ها و پیچیدگی تربیت فرزند در دوره نوجوانی بیش از هر دوره دیگر است از آنجا که شخصیت فرزندان در خانواده شکل می‌گیرد هر قدر افراد خانواده نسبت به ویژگی‌های دوران نوجوانی و نحوه برخورد با نوجوانان آگاه‌تر باشند گذر از این مرحله رشدی هم برای نوجوان و هم برای خانواده سالمتر و دلپذیرتر خواهد بود.
رحمانی گفت : دوره نوجوانی، دوره‌ای است که در آن دختران و پسران از لحاظ شناختی، عاطفی، هیجانی و اجتماعی از کودکی به سوی بزرگسالی حرکت می‌کنند به عبارتی این دوره شکوفا شدن توانمندی‌هاست و دوره سازندگی هر فرد است.
معاون امورتوسعه پیشگیری بهزیستی مازندران با اشاره به نقش سازنده و برجسته والدین در کاهش و درمان اضطراب های کودکان، اظهاگفت : این دوره آموزشی در همین راستا و برای آگاهی خانواده ها و بررسی روش های علمی و دقیق آموزش در نظر گرفته شده است.
وی تصریح کرد: پس از این دوره‌ها مدرسان و سرگروه‌ها به تمامی نقاط کشور برای آموزش و غربالگری اضطراب کودکان اعزام می‌شوند.
رحمانی با اشاره به برگزاری طرح غربالگری اضطراب در مهدهای کودک در سال گذشته بیان کرد: در این طرح از میان یک هزار کودک، ۱۳۰ کودک مضطرب شناسایی و برای درمان به ۱۴ مرکز مشاوره معرفی شدند.
معاون امور توسعه پیشگیری بهزیستی مازندران، افزود: ممکن است برخی از این کودکان نیازمند دارو و درمان باشند که سازمان بهزیستی در این زمینه ایفای نقش می کند.
وی تصریح کرد: امسال نیز طرح غریالگری اضطراب در حال برگزاری است و در نظر داریم تا پایان سال جاری ۲۵۰۰ کودک در مهدهای کودک غربالگری اضطراب شوند.
معاون امور توسعه پیشگیری بهزیستی مازندران اظهار کرد: از نخستین روز آبان تا ۱۵ آذر طرح غربالگری تنبلی چشم برای کودکان ۳ تا ۶ سال انجام می‌شود که لازم است خانواده‌ها این مهم را جدی بگیرند.
رحمانی خاطرنشان کرد: تقسیم کار ملی کاهش طلاق، طرح کاهش آسیب‌های اجتماعی کودکان و فرزند پروری از اقدامات دیگر دفتر مشاوره سازمان بهزیستی است که تمامی این موضوعات در دفاتر بهزیستی، مهدکودک‌ها و برای خانواده‌ها انجام می‌گیرد.
وی افزود: یکی از موضوعاتی که در دستور کار سازمان بهزیستی قرار دارد کاهش آسیب‌های اجتماعی است که با همکاری آموزش و پرورش در سال گذشته ۹۰۰ کودک در طرح مشارکت دانش‌آموزی آموزش‌های لازم را فراگرفتند.

رحمانی

اخبار مرتبط با این خبر

دیدگاه ها (۰)

دیدگاه شماآخرین اخبار

[آرشیو]