پایگاه خبری تحلیلی آرمان شمال|اخبار شمال ایران » ۲ میلیون متر مربع تخلف ساختمانی در مازندران انجام شده است/ رواج حاشیه نشینی در شهرها

رئیس نظام مهندسی ساختمان مازندران:

۲ میلیون متر مربع تخلف ساختمانی در مازندران انجام شده است/ رواج حاشیه نشینی در شهرها

مهران فرصت

آرمان شمال: رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران گفت: سال گذشته ۵ میلیون متر مربع ساخت و ساز انجام شده است که تنها برای ۳ میلیون ۷۰۰ هزار متر مربع پروانه صادر شده است

image_pdfimage_print

آرمان شمال: مهران فرصت در دانشگاه مازندران اظهار کرد: تربیت نیروی انسانی متخصص شهرسازی یکی از دغدغه‌های جدی است.

وی با اعلام اینکه اتفاق خوبی که امسال در مراسم روز شهرسازی رقم خورد، حضور شهروندان در کنار شهرسازان در این مراسم است، تصریح کرد: مردم ما شهر را می‌سازند، متخصصان، مدیران و مسئولان شهرسازی به مردم راهبرد ارائه می‌دهند.

رئیس نظام مهندسی ساختمان مازندران با اعلام اینکه توسعه ناپایدار در شهرهای بزرگ شکل گرفت، افزود: حاشیه‌نشینی در شهرها رواج پیدا کرده است.

وی اضافه کرد: حاشیه‌سازی کالبد شهر را آشفته کرده و این فشار به حدی زیاد است که شهرهای ما از انسان محور به ماشین‌محور تبدیل شده است.

فرصت خاطرنشان کرد: باید بپذیریم که مشکلات در حوزه شهری ما زیاد است ولی باید چاره‌‌اندیشی کنیم و واقعا آیا چیزی که در حال حاضر می‌بینیم شایسته شهروندان ما است، آیا چیزی که می‌سازیم با استانداردها و اصول مطابقت می‌کند.

وی اضافه کرد: کنترل و نظارت بر ساخت و سازها شهری جایگاهش در شهرسازی‌های کجا قرار دارد.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران با اعلام اینکه سال گذشته ۵ میلیون ۷۰۰ هزار متر ساخت و ساز شده است، گفت: برای ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار ساختمان پروانه صادر شده است و مابه‌التفاوت این ارقام تخلف ساختمانی انجام شده است.

وی اضافه کرد: ۵ هزار و ۶۰۰ عدد پروانه ساختمانی در استان صادر شده است که ۵ هزار و ۳۰۰ تخلف بعد از صدور پروانه اتفاق افتاد، با این آمار و ارقام‌ها جایگاه نظارت‌ها کجا است.

فرصت با اعلام اینکه کمیسیون ماده پنج، ماده ۱۰۰ و ماده ۹۹ واقعا جایگاه‌شان کجاست،افزود: این قوانین محلی برای قانونی کردن تخلفات است و جای برای عوض کردن طرح تفضیلی و جامع است.

وی ادامه داد: کمیسیون ماده ۱۰۰ منبع کسب درآمد شهرداری است و ردیف بودجه‌ای شهرداری است و این ردیف بودجه‌ای محل کسب درآمد است و تا زمانی که این ردیف بودجه حذف نشود امکان جلوگیری از تخلف وجود ندارد./ فارس

اخبار مرتبط با این خبر

دیدگاه ها (۰)

دیدگاه شماآخرین اخبار

[آرشیو]