۷ پروژه آبرسانی روستایی در مازندران افتتاح و کلنگ زنی می شود

مجید عبدالهی

مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی مازندران گفت: همزمان با هفته دولت، شش پروژه آبرسانی روستایی افتتاح و یک پروژه نیز کلنگ زنی می‌شود.

image_pdfimage_print

مجید عبدالهی صبح چهارشنبه در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: در راستای ارائه خدمات رسانی و در رأس آن آبرسانی به نقاط محروم و روستایی که همواره از تاکیدات نظام مقدس جمهوری اسلامی است تلاش کردیم تا کام مردم از این نعمت الهی شیرین شود به همین منظور طی هفته دولت شش پروژه آبرسانی روستایی در استان را به بهره برداری خواهیم رساند و یک پروژه هم کلنگ زنی و عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.

وی این پروژه‌ها را شامل آبرسانی روستایی بریجان در نکاء، آبرسانی روستایی پایین ده و لولت در ساری، فاز ۲ مجتمع آبرسانی روستایی معلم کلا-کمدره در آمل، آبرسانی روستایی لاشک در نوشهر و مجتمع آبرسانی روستایی سرتاکرات در عباس آباد عنوان کرد.

عبدالهی با اشاره به مشخصات فیزیکی پروژه‌های افتتاحی افزود: برای بهره برداری از این پروژه‌ها ۱۶ کیلومتر لوله گذاری خط انتقال،۲ کیلومتر لوله گذاری شبکه توزیع، حفر و تجهیز یک حلقه چاه عمیق، بهسازی یک دهنه چشمه همچنین تجهیز و راه اندازی یک واحد ایستگاه پمپاژ، احداث پنج باب مخزن ذخیره به حجم هزار و ۳۵۰ متر مکعب، نصب و راه اندازی یک دستگاه پکیج حذف آهن و …. اجرا شده است.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی مازندران مجموع اعتبار هزینه شده برای این پروژه‌ها را ۵۱ هزار و ۹۶ میلیون ریال اعلام و تصریح کرد: با بهره برداری از این پروژه اهالی ۱۱ روستاها با ۱۴ هزار و ۶۳۶ خانوار از نعمت آب آشامیدنی سالم برخوردار می‌شوند.

وی از کلنگ زنی مجتمع آبرسانی شهدای پی رجه شهرستان نکاء نیز خبر داد و گفت: حجم عملیات اجرایی برای این پروژه شامل احداث مخزن زمینی بتنی به حجم ۲۶۰ متر مکعب، لوله گذاری خط انتقال به طول ۱۷ کیلومتر، لوله گذاری شبکه توزیع به طول بیش از ۱۳ کیلومتر و محوطه سازی و احداث اتاقک پمپاژ با برآورد اعتباری بالغ بر ۳۰ میلیارد ریال است که برای آبرسانی به ۳۶۸ خانوار چهار روستا شروع می‌شود./مهر

اخبار مرتبط با این خبر

دیدگاه ها (۰)

دیدگاه شماآخرین اخبار

[آرشیو]