استاندار مازندران در جمع خبرنگاران؛

۸۷۲ پروژه در هفته دولت در مازندران به بهره برداری می رسد

ربیع فلاح

استاندار مازندران گفت: هفته دولت امسال ۸۷۲ پروژه با اعتبار ۴۱۹ میلیارد تومان در استان به بهره‌برداری می‌رسد.

image_pdfimage_print

آرمان شمال: ربیع فلاح‌جلودار صبح امروز به‌مناسبت هفته دولت در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: هفته دولت فرصت ارزشمندی است تا خدمت‌گزاران مردم در سطح ملی و منطقه‌ای از عملکرد خود مردم را آگاه کنند.

 

وی افزود: هفته دولت امسال با شعار تدبیر و امید برای تولید و اشتغال نامگذاری شده است.

 

استاندار مازندران با بیان اینکه مازندران همگام با سیاست کلی دولت تدبیر امید گام‌های خوبی برداشته شد گفت: باید گام‌های بلندتری برای توسعه استان برداشته شود هرچند تلاش‌هایی که قابل انجام بوده است اقدامات لازم انجام شد و کوتاهی در پیشبرد استان نداشته‌ایم.

 

این مسؤول اظهار کرد: مازندران در انتهای خط توزیع گاز قرار دارد و بر این اساس در برخی از فصل‌ها با مشکل کمبود گاز مواجه بودیم که با انتقال گاز عسلویه به دامغان ساری نکا با اعتبار ۸۲۰ میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید.

 

*تحول در کشاورزی با افتتاح سد گلورد در شرق مازندران

فلاح‌جلودار خاطرنشان کرد: شرق مازندران به‌دلیل وضعیت آب و هوایی و منابع آب زیرزمینی مشکل دارد که با افتتاح سد گلورد این مشکل حل شد و در آینده نزدیک شاهد تحول کشاورزی در این منطقه خواهیم بود‌.

 

وی با بیان اینکه در بحث مسائل درمانی در مازندران بیش از یک هزار میلیارد تومان هزینه شد گفت: شعار دولت محرومیت‌زدایی بوده است و در این زمینه ۵۰۰ هزار نفر افراد طبقه محروم زیرپوشش خدمات بیمه‌ای قرار گرفتند.

 

*بندر امیرآباد عرصه توسعه استان است

استاندار مازندران با اشاره به اینکه بندر امیرآباد عرصه توسعه استان است، ادامه داد: منطقه آزاد شدن بندر امیرآباد در حال پیگیری است گرچه باید نگاه جدی به غرب استان هم داشته باشیم و در زمینه منطقه آزاد شدن بندر امیرآباد برای بندر نوشهر هم پیگیری‌های لازم برای توسعه غرب استان داشته باشیم.

 

این مسؤول افزود: یک هزار و ۱۵۰ میلیارد تومان در این دولت برای بندر امیرآباد سرمایه‌گذاری شد.

 

فلاح‌جلودار با بیان اینکه یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر از روستاهای استان روکش آسفالت شد، گفت: ۶۰۰ روستا و شهرهای کوچک با اعتبار ۴۸۰ میلیارد تومان گازرسانی شد.

 

وی اظهار کرد: بیش از ۸۵ درصد آب شرب از منابع آب زیرزمینی است و درصدد هستیم از آب‌های سد استفاده شود که این اقدام در بسیاری از شهرهای بزرگ استان در حال انجام است.

 

استاندار مازندران خاطرنشان کرد: ۷ هزار پروژه با ۸ هزار میلیارد تومان در بخش‌های زیرساختی و امور عمرانی هزینه شده است.

 

این مسؤول یادآور شد: هفته دولت امسال ۸۷۲ پروژه با اعتبار ۴۱۹ میلیارد تومان به بهره‌برداری می‌رسد.

 

فلاح‌جلودار با اعلام اینکه در استان سعی کردیم که از چالش‌های سیاسی دور باشیم، افزود: مازندران نیاز به آرامش، تعامل و همکاری دارد که این روند در این دوره‌ها پیگیری شد.

 

وی با اشاره به اینکه مازندران به لحاظ امنیتی یکی از استان‌های امن کشور است، گفت: رصد اطلاعات مناسبی در استان مازندران انجام می‌شود و همه تحرکات در این استان به خوبی انجام می‌شود به‌عنوان نمونه اطلاع داریم که چه تعداد طرفداران داعش در مازندران حضور دارند./فارس   – تصاویر: خزرنما

۱ ۲ ۳ ۴ ۵ ۶ ۷ ۸ ۱۰

نشست استاندار

اخبار مرتبط با این خبر

دیدگاه ها (۰)

دیدگاه شماآخرین اخبار

[آرشیو]